keresőoptimalizálás tippek a helyes stratégia kialakításához

Ezek az apró keresőoptimalizálás tippek arra hivatottak, hogy segítsenek eligazodni a keresőoptimalizálás elméletében és gyakorlatában.

Nem könnyű eligazodni ebben a hatalmas útvesztőben, ahol minden egyes lépésednek következménye van, akár pozitív, akár negatív irányban. Összességében ugyanakkora esélyed van rontani a pozícióidon mint javítani, de minél több szempontot és összefüggést ismersz, annál nagyobb esélyed lesz jó stratégia kialakításához.

Jöjjenek a keresőoptimalizálás tippek

Mielőtt elkezdenénk felhívom a figyelmed arra, elképzelhető hogy találkoztál már egy-két tippel. Ez azért van mert ez a gyűjtemény az ITZen LinkedIn oldalán megjelent már korábban apró részletekben.

Mire érdemes figyelni linképítéskor?

Arra, hogy a linknek bizalmat kell építeni. Akkor fog erősödni a weboldalad a találati listákon, ha a weboldal ahol megjelensz, eleve jó bizalmi faktorral bír a Google szemében.

A belső hivatkozások is fontosak.

Ne csak a linképítéssel erőlködj, gondoskodj róla, hogy a weboldaladon belül is legyen egymásra hivatkozó oldalak. Ha WordPress-ed van, ebben kitűnően tud segíteni a Yoast SEO, ami megmutatja melyik oldalakra nem mutat belső link.

Egy tipp a Google kereső használatához

Ha a Google keresőjében beírod a site: paramétert és utána a weboldalad elérési útvonalát, az összes indexelt weboldal megjelenik a találati oldalon, feltehetően a Google szerinti fontossági sorrendben. Egyébként a Google keresője rendkívül sokféle módon használható, itt további paramétereket ismerhetsz meg.

Válaszolj arra amire valóban kíváncsi a közönséged.

Sokan kezdenek blogolásba azért, mert az majd hozza a látogatókat. Ez igaz is, de csak akkor ha azokról a témákról írsz, amik érdekli az embereket veled kapcsolatban. Tudd meg, akár kulcsszókutatásból, akár interjúztatással, mi érdekli leginkább a vásárlóid, ügyfeleid a termékeddel kapcsolatban.

Kulcsszókutatás kezdőknek

Nem baj ha nincs rutinod a kulcsszókutatásban. Csak írj be egy kifejezést a Google keresőbe, és nézd meg a kapcsolódó lekérdezéseket.

Weboldal elemző szoftverek

Ne agyald túl. Használj nyugodtan weboldal elemző szoftvereket, és fogadd meg a tanácsaikat. Ha szeretnél átfogóbb elemzést keress fel bennünket.

Keresőoptimalizálás tipp a helyes szemlélethez

Az a jó a keresőoptimalizálásban, hogy a segítségével vasárnap is értékesíthetsz. Lényegében olyan mintha lenne egy 24 órában készenlétben álló értékesítőd, aki nem kér jutalékot sem.

Türelem, rózsa, meg 1 év

1 év. Ennyi kell hogy igazán jó eredményekre számíthass. A keresőoptimalizálás, nem gyors, hanem tartós eredményeket hoz.

Tartalomfejlesztési naptár

Sokat energiádat emészti fel a blogod írása? Készíts tartalomnaptárat. A következő folyamatot kövesd Kulcsszókutatás > Tartalomtervezés > Cikkírás. Az első 2 lépést csak egyszer kell megcsinálnod mondjuk havonta, félévente. Szöveget írni meg sokkal könnyebb úgy hogy már napokkal előtte tudod miről kell majd írnod.

Gondolkozz összefüggésekben

Érd el több csatornán a célcsoportod. Vizsgáld meg mi után érdeklődnek,a termékeden kívül, és írj pár blogbejegyzést a témáról, így több csatornán is eléred őket, illetve növeli a rokonszenvet is. Mondjuk fogkeféket árulsz, de kiderül hogy a vásárlóid érdeklődnek a ketogén diéta iránt. Kösd össze a kettőt, és írj róla egy cikket. A lényeg hogy a fő fókusz továbbra is a fogkefén legyen, csak más megközelítésből.

Kérd meg a látogatókat hogy jelezzenek vissza

A vásárlói visszajelzések, hozzászólások és közösségi médiában történő megosztások a keresőoptimalizálásban is hasznosak. Kérd meg a weboldalad látogatóit arra hogy szóljanak hozzá a témához, vagy osszák meg a blogbejegyzésed a profiljaikban.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .

További cikkek

Kíváncsi vagy hogyan spórolhatsz a hirdetési költségeiden?

Kérj ajánlatot és megtudod.

Ajánlatkérés