Az Elementor előnye, hogy összetett és sok funkcióval rendelkezik, de ez hátrány is lehet. Minél több modult és beépülő modult használsz, annál jobban fel van duzzadva a webhely. Ezenkívül növeli a HTML-kód méretét a webhely oldalain. Ez gyakran akkor fordul elő, amikor a témák új CSS-osztályokat adnak hozzá, vagy a beépülő modulok valami olyan pluszt végeznek, amire a legtöbb webhelynek nincs szüksége, például közösségi média ikonokat adnak hozzá mindenhol (amit a felhasználók könnyen megtehetnek a telepítés után).
Hogyan lehetne mégis jobb és gyorsabb az Elementor?
A megfelelő tárhelyszolgáltatókkal óriási teljesítménynövekedést érhetsz el, engedélyezhetsz olyan technológiákat, amelyek gyorsabbá teszik a webhelyet, mint például a GZIP-tömörítés vagy a CDN-ek.
Lehet-e jobb a Gutenberg?
A Gutenberg jobb választás blogok és webhelyek létrehozásához, mint az Elementor. A Gutenberg segítségével könnyen használható blogokat hozhatsz létre.
Az Elementor egy WordPress bővítmény
Az Elementor legegyszerűbb és leggyorsabb témája a Hello. Minimális kialakítású, csak néhány elem közül választhat, így percek alatt könnyedén elkészítheti az ideális dizájnt – és ez teljesen ingyenes. Más ingyenes témák is elérhetők, beleértve az Astra-t (az Envato-tól) és más Envato-sablonokat.
Az Elementor és a kezdők
Az Elementor egy vizuális oldal készítő, amely lehetővé teszi, hogy egyszerűen lenyűgöző elrendezéseket készíts webhelyedhez. Az Elementor-t sokan felkarolták a WordPress közösségben a könnyű használhatóság, a kiterjedt témakönyvtár és a sok nyelv miatt.
Tehát végeredményben, használjam-e vagy sem?
Az Elementor hátránya, hogy több felesleges kódot hoz létre a webhely oldalainak html részében. Gyakran a témák és a bővítmények már ezt teszik, így ez csak nagyobb súlyt ad a webhelynek.