Ha a Google hirdetésmegjelenítőjeként szeretnél a weboldaladon pénzt keresni, érdemes tisztában lenned az AdSense beágyazó kód működésével.
A hirdetések megjelenítéséhez a Google Adsense felületén létre kell hoznod egy hirdetési egységet (vagy többet).
Ilyenkor egy JavaScript kódot fogsz kapni, ami beágyazható a weboldaladon a megfelelő helyre.
Automatikus hirdetések
Létezik ugyan az AdSense-nek egy automatikus hirdetémegjelenítő kódja, ami kényelmes megoldás, hiszen annyiról kell csak gondoskodni hogy rendben lefusson a kód. Ez a kód az oldalon belül különböző pozíciókban hirdetéseket fog megjeleníteni.
Mi a gond vele?
Érdekes kísérletezni a dologgal, mivel ténylegesen tapasztaltunk már konverziónövekedést az oldalakon, azonban az oldal képes szétesni tőle. Itt nem minden esetben szerencsés megjelenítés és nincs sok ráhatásunk arra, hogy éppen hol jelenjen meg az a kód.
Hirdetéselhelyezések
Az AdSense kód elhelyezésének másik módja ha mi tesszük a helyére az adott kódrészletet, így garantáltan jó helyen fog megjelenni a hirdetés. Használhatjuk a reszponzív kódot, azonban nem minden esetben lesz ez hatékony. Kisebb mértékben ugyan de a fenti probléma ezzel a megoldással is jelentkezhet (viszont legtöbb esetben jól működik).
Ha gond van vele, használjunk fix méretű blokkokat.
Nem sikerül az AdSense hirdetéselhelyezés?
Vegyük sorra a következő elemeket:
- Rendesen le tud futni az Adsense kód? Használjuk a böngésző Vizsgáló funkciójának Console-ját, itt láthatjuk az esetleges hibákat
- Engedélyezték már az oldalon a hirdetéselhelyezést? A hirdetési blokk beépítése után általában eltelik egy kis idő, mire valódi hirdetés jelenik meg rajta